Bez kategorii

Prezenty na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami i pewnie wielu rodziców zastanawia się, co będzie najlepszym prezentem dla ich pociech. Wybór w sklepach internetowych jest ogromny, a konkurencja w doborze asortymentu, oferowanych produktach i cenach potrafią naprawdę zaskoczyć. Na Dzień Dziecka warto wybrać prezent ponadczasowy, który ucieszy obdarowaną i obdarowanego. W tekście przedstawimy najlepsze propozycje, które z pewnością wywołają radość na małych buziach. No to zaczynamy!

  1. Kolorowanki i akcesoria do malowania

Nie da się ukryć, że większość dzieci lubi kolorować i rysować. I pamiętajmy – prezent na Dzień Dziecka wcale nie musi być kosztowny. Najważniejsze, by ucieszył on dziecko, które zostało nim obdarowane. Taką funkcję z pewnością spełni kolorowanka oraz ciekawy zestaw do kolorowania czy malowania. Możemy zdecydować się na kolorowanki tematyczne – z lalkami, księżniczkami, samochodami, żołnierzami, postaciami z bajek, zwierzętami, owocami, warzywami itd. Możliwości jest całe mnóstwo. Ciekawym rozwiązaniem okaże się kolorowanka w postaci ogromnego plakatu, który dziecko będzie mogło przygotować samodzielnie. W tym calu z pewnością sprawdza się kreski, flamastry czy farby.

  • Lalki

Jeśli sądzicie, że lalki to prezent tylko dla dziewczynek, jesteście w błędzie. Możemy wybrać lalkę, która wygląda jak bobas, małą laleczkę, będącą postacią z bajki, lub zainwestować w dużą lalkę lub lalkę Barbie. Ponadto lalki również mają płeć – warto wybrać zarówno lalki dziewczynki, jak i lalki chłopców. Pomogą one w nauce części ciała, pokazaniu różnic płciowych oraz doskonale sprawdzą się podczas zabawy w odgrywanie ról społecznych. Lalka bobas może również pomóc przygotować się dziecku na pojawienie się młodszego rodzeństwa i nauczyć je opiekuńczości.

  • Domek dla lalek

Domek dla lalek to ponadczasowy prezent, który ucieszy zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Pamiętajmy, że domek dla lalek, w zależności od sposobu wykonania i wielkości, może być kosztowny. Wtedy warto zmobilizować wszystkich członków rodziny, którzy chcą sprawdzić dziecku prezent, by wspólnie złożyć się na jeden większy podarunek – na domek dla lalek. Domek dla lalek to inwestycja na długie lata. To wspaniały prezent zarówno dla dziecka w wieku 3 lat, jak i starszego. Domek dla lalek to rozwiązanie, które pozwala także na wspólna zabawę kilkorga dzieci. Domek dla lalek możemy wybrać w zależności od preferencji dziecka. Jeśli dziecko lubi małe lalki i niewielkie figurki, doskonale sprawdzi się mniejszy domek dla lalek. Dla fanów i fanek Barbie świetnym pomysłem będzie domek dla lalek dedykowany specjalnie dla nich. Jednak warto pamiętać o tym, by dokładnie sprawdzić jego wymiary przed zakupem. Może okazać się, ze domek dla lalek nie pomieści ulubionych lalek i innych zabawek dziecka, a wtedy okaże się nietrafionym prezentem.

  • Książki aktywizujące

Ciekawym pomysłem są również książki z zadaniami i zagadkami. Sprawdzą się one dla młodszych, jak i starszych dzieci. Jednak warto pamiętać, by dobierać je odpowiednio do wieku dziecka. Zbyt trudne zagadki mogą szubko zniechęcić dziecko, a zaś te, które będą za łatwe, znudzą je.

  • Sprzęty i akcesoria sportowe

Jeśli dziecko nie posiada jeszcze roweru czy hulajnogi, warto zastanowić się nad ich zakupem. Oczywiście nie można zapominać o kasku. Zanim jednak wybierzemy rower czy hulajnogę, powinniśmy skontaktować się z rodzicem lub opiekunem dziecka, by skonsultować zakup. Jeśli jednak nie chcemy inwestować w taki sprzęt, który nie należy do najtańszych rozwiązań, warto wybrać coś tańszego, co również ucieszy dziecko. Może to być nawet wymarzona piłka. W przypadku starszych dzieci możemy pomyśleć o rolkach. Wtedy najlepiej będzie zapytać wprost dziecko, o jakich rolkach marzy lub po prostu zabrać je do sklepu. Takie rozwiązanie da nam gwarancję udanych zakupów.

  • Samochody

Skoro była mowa o lalkach i wspomnieliśmy, ze jest to trafiony prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki, warto zastanowić się nad zakupem samochodu. Może to być klasyczna wyścigówka lub samochód funkcyjny. Doskonale sprawdzą się radiowozy policyjne, wozy strażackie czy karetki pogotowia. Zabawa samochodami może być naprawdę świetna. I dajemy słowo – dziewczynki tez lubią bawić się samochodami!

  • Klocki

Ostatnim prezentem, który proponujemy, są klocki. To rozwiązanie, które z pewnością ucieszy każde dziecko. Wśród dostępnych na rynku klocków możemy wybierać klocki klasyczne, klocki z postaciami bajek czy ciekawe klocki konstrukcyjne. Doskonale rozwijają one wyobraźnię i wspomagają rozwój motoryki dziecka. Ponadto klocki to świetny prezent dla rodzeństwa, które będzie mogło bawić się nim wspólnie i tworzyć najrozmaitsze budowle.

Podsumowanie

W zależności budżetu możemy zaplanować zakup ciekawych prezentów na Dzień Dziecka. Wydane pieniądze nie świadczą o wartości konkretnego podarunku. Najważniejsza jest radość dziecka. Jeśli mielibyśmy wybrać jeden konkretny prezent na Dzień Dziecka, byłby to domek dla lalek. Domek dla lalek to inwestycja na długie lata i gwarancja świetnej zabawy. Poza tym może on z powodzeniem służyć wielu grupom wiekowym a nawet późniejszym pokoleniom. Wszystko jednak zależy od tego, jakie zabawy lubi dziecko – ono ma tutaj decydujący głos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.